Která plemena koček jsou nejkrásnější na světě?

Která kočka je nejkrásnější na světě – a která nejošklivější?

„Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, která kočka je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější, a která nejošklivější?“ Proč zrcadlo některé kočičí mazlíčky takto označuje? Podle jakých měřítek získají nálepku nevzhlednosti nebo naopak atraktivnosti? Není to výraz povrchnosti a marnivosti, jejichž nejextrémnějším projevem jsou kočičí soutěže krásy? Čím si kočka zaslouží titul na přehlídce krásy? A kdo rozhoduje, která kočka je krásná a která ošklivá? Je obecně známo, že o estetice a o tom, co je krásné, se dají vést nekonečné spory…

Ale udělejte si názor sami – tady jsou, nekrásnější a nejošklivější kočky na světě!

Všechny pěkně pospolu v jednom článku.

Nejkrásnější plemena koček

Nejkrásnější plemena koček? Podle čeho se rozhoduje, které z nich do této kategorie budou patřit? Lidé mají potřebu všechno třídit: KDO nebo CO je největší nebo nejlepší ve svém oboru? Ne nadarmo existují seznamy, jako je např. Guinessova kniha rekordů, které zaznamenávají superlativy pro budoucí věky. Není to tak, že o tom, co je krásné, rozhoduje vždy ten, kdo krásu hodnotí? Mnoho milovníků koček obdivuje dlouhosrstá plemena, jiní zase krátkosrstá; jsou však i tací, kterým se líbí kočky méně osrstěné či dokonce bezsrsté. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát!

Nejkrásnější dlouhosrstá plemena koček

Dlouhosrstá plemena koček patří mezi ta nejoblíbenější. Přepychový kožíšek těchto krásek tvoří dlouhá, hedvábně jemná srst. Zde najdete tipy, jak se o srst vaší dlouhosrsté kočky správně starat, aby byla co nejkrásnější: 11 tips

Pro mnoho milovníků dlouhosrstých koček je ztělesněním ideálu perská kočka. Máme zde však i další kandidátky. Přivítejte největší hvězdy mezi nejkrásnějšími dlouhosrstými kočkami! Tak se nám předveďte, krásky:

Nejkrásnější dlouhosrstá plemena koček:

Mainská mývalí kočka

Barmská kočka

Ragdoll

Norská lesní kočka

Britská dlouhosrstá kočka

Sibiřská kočka

Nebelung

Německá dlouhosrstá kočka

Turecká angora

Ragamuffin

Nejkrásnější krátkosrstá plemena koček

Máte rádi kočky s kratším „sestřihem“? Nejste sami! Také krátkosrstá plemena mají zástupy fanoušků! Krátkosrstá plemena koček se vyskytují v mnoha zbarveních a s různou kresbou srsti. Některé z těchto koček jsou drobné a vypadají tajemně a exoticky, jiné jsou mohutné a svou huňatou srstí připomínají velké medvídky. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších krátkosrstých plemen je britská krátkosrstá kočka, skutečná kráska s nádhernýma velkýma očima!

Nejkrásnější krátkosrstá plemena koček

Britská krátkosrstá kočka

Habešská kočka

Bengálská kočka

Americká krátkosrstá kočka

Siamská kočka

Ruská modrá kočka

Barmská kočka

Kartouzská kočka

Exotická krátkosrstá kočka

Burmilla

Chcete se s některým plemenem seznámit blíže? Některé z našich krásek a profily jejich plemen najdete zde

Která kočka je nejkrásnější na světě?

Je tolik nádherných koček, z jejichž přítomnosti se my lidé můžeme těšit. Ale která z nich je ta nejkrásnější? Je vůbec možné vybrat absolutní vítězku této kategorie? Kočky jsou různé a každá je jedinečná: dokonce sourozenci stejného plemene z jednoho vrhu se mohou zásadně lišit svým zevnějškem i povahou! Kterou kočku považují lidé na celém světě za nejpřitažlivější, které z nich by připadl titul nejkrásnější kočky na světě? Našli jsme tři výjimečné kočky, které jejich příznivci po celém světě považují za obzvlášť nádherné.

Kočka „Narnia“ se dvěma odlišnými polovinami tváře

Jako první je zde „Narnia“, kočka s odlišnými polovinami tváře. Mnoha milovníky koček je považována za nejkrásnější kočku na světě. Její tvář je jako Jin a Jang, dvě protikladné síly, které však jen společně tvoří dokonalou jednotu. Polovina tváře této kočky je černá, druhá celá šedá. Jsou tak dokonale oddělené, že si člověk říká, kdo mohl takovou dokonalost stvořit! To přece nemůže být náhoda! „Narnia“ má navíc jiskřivé, azurově modré oči. Tuto nádhernou kombinaci nyní dokonce částečně zdědili i její potomci.

Načtením videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.
Přečtěte si více

Zdroj: Kočka se „2 tvářemi“ má různá koťata…, [YouTube video.], #GenerationSunshine, Cat with „2 faces“ has different babies…, – YouTube, acessed 01.10.2021

Bengálská kočka „Thor“ na Instagramu

A na seznamu nejkrásnějších koček světa samozřejmě nesmí chybět hvězda sociálních sítí – „Thor“. Tato bengálská kočka má na Instagramu více sledujících než někteří lidé! Atraktivní „Thor“ je výstavním exponátem svého plemene Bengal. Je to kočka, která ztělesňuje krásu divokého zvířete, zároveň je však něžná a přítulná jako domácí mazlíček. Svým způsobem je to domácí „minileopard“, je však mnohem přítulnější a fixovanější na svého člověka! Díky jejím zářivě zeleným očím a sametově měkkému kožíšku s leopardí kresbou na ní můžete oči nechat!

Načtením videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.
Přečtěte si více

Zdroj: Kočka, která vypadá jako bengálský tygr, [YouTube video.], #GenerationSunshine, Cat with „2 faces“ has different babies…, accessed 01.10.2021

Kocour „Coby“ s modrýma očima

A nesmíme zapomenout na modrookého kocoura jménem „Coby“! Svým pohledem uchvátil tento nádherný kocour na internetu již tisíce milovníků koček. Na sítích a na jeho vlastní stránce můžete kocoura s bělostným kožíškem obdivovat v nejrůznějších situacích. Mnoho příznivců však tohoto britského krátkosrstého kocoura miluje nejen kvůli tomu, jak vypadá, ale také pro jeho skvělou povahu: je typickým představitelem svého plemene.

Kočičí soutěže krásy

Kočičí soutěže krásy se pořádají po celém světě. Během svého konání se tyto mezinárodní přehlídky stávají vyhledávaným místem pro mnoho milovníků koček i chovatelů: návštěvníci se nemohou nabažit pohledu na vznešené krásky a krasavce z celého světa, oceněné v mezinárodních soutěžích. Kočky krásných plemen jsou zde předváděny před porotci, kteří je hodnotí na základě standardů platných pro jednotlivá plemena. Vítězům nejrůznějších kategorií jsou pak uděleny ceny.

Jak taková kočičí soutěž krásy probíhá?

jak taková kočičí soutěž krásy probíhá? Může zde předvést svou kočku kdokoliv? No to samozřejmě nemůže. Nemůžete jen tak vzít kočku do přepravky a vydat se s ní na přehlídku! Předem si musíte zjistit, co musí pro účast na kočičí soutěži krásy splňovat. Jaký je celý postup? A hodí se vůbec vaše kočka pro takovou soutěž?

1. včasná registrace

2. zdravotní prohlídka

3. místo/klec s číslem

4. posouzení porotou

5. volba vítězů

TIP: Nejlepší je obrátit se s případnými dotazy přímo na organizátory soutěže krásy, a to s dostatečným předstihem.

Jsou soutěže krásy týráním zvířat?

Toto téma budí silné emoce: „Jsou soutěže krásy týráním zvířat?“ Názory se různí, a to hlavně podle toho, z jakého pohledu se na věc díváme. Navíc také záleží na osobním názoru každého jednotlivce. Zatímco kritikové varují, že tyto akce nejsou pro kočky jako druh vhodné a že pro ně znamenají velký stres, příznivci přehlídek vidí výhody v navazování kontaktů a v možnosti odborného posouzení svých koček – chtějí vědět, jakou úroveň jejich chov má. Titul získaný v takové soutěži pro ně znamená bohatě zdobenou pečeť kvality.

Která kočka je nejošklivější na světě?

„Ta je ale roztomilá!“ Myslíte, že něco takového slyší milovníci nezvyklých plemen koček spíše zřídka? Že takové kočky nemají své příznivce? Tak to jste na omylu! Nejošklivější plemena koček mají nespočet obdivovatelů – co je nezvyklé, je v módě! Jde přitom pouze o „jinakost“, o vyčnívání z řady nebo vybočení z mainstreamu? To lidi vždy fascinovalo a skutečně přitahovalo. Jakákoliv podivnost je jedinečná a vyzařuje magickou přitažlivost – prostě z ní nemůžete spustit oči. A který kočičí mazlíček je nositelem titulu nejošklivější kočka na světě?

„Ugly Bat Boy“ jako nejošklivější kočka

Dlouho byl za nejošklivější kočku na světě považován „Ugly Bat Boy“ (doslova ošklivý netopýří kluk) nebo „Uggs“, korpulentní kocour s šedivou kůží a vrásčitým obličejem, kromě rozcuchaného límce úplně nahý, bez srsti. Tento kocour byl po léta svým způsobem celebrita. Na internetu byl známý jako nejošklivější kočka na světě. Mezitím již zemřel, ale dokonce i po smrti mu tento titul stále náleží! Uživatelé internetu asi zatím nenašli jeho následovníka… Přejeme tomuto slavnému kocourovi, ať odpočívá v pokoji, a proto zde neuvádíme jeho fotku.

Kohana jako nejošklivější kočičí plemeno

Kočky plemene Kohana jsou kompletně bezsrsté. Nemají žádnou srst. Ani jeden jediný chloupek. Kočky Kohana nejsou oficiálně uznávaným plemenem a jejich původ obestírá spousta mýtů, v jedné věci však panuje shoda: plemeno Kohana je považováno za vůbec nejošklivější kočičí plemeno. Tyto kočky nemají hmatové chlupy a vousky, a protože ty jsou u koček důležitým smyslovým orgánem, považuje se jejich chov za účelem rozmnožování podle německého zákona na ochranu zvířat (TierSchG §11b) za týrání. Tento typ chovu je proto v Německu zakázán. Titul bychom tedy měli, kdo se jím však bude „pyšnit“?

Načtením videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.
Přečtěte si více


Zdroj: Two hairless Kohana cats touch noses and look around, [YouTube-Video.], National Geographic Creative, Science Of Cats – YouTube , accessed 01.10.2021