Chcete se na něco zeptat? Odpovědi najdete zde!

Použití

Stejně jako miska na krmení patří kočičí toaleta k základnímu vybavení každé domácnosti, ve které žije kočka. Základní pravidlo zní: alespoň jedna kočičí toaleta pro každou kočku a v každém patře.

To mimochodem platí i pro kočky označované jako „venkovní“, tedy ty, které tráví čas mimo dům a svou potřebu většinou vykonávají venku. I tyto kočky rády využijí klidné místečko vevnitř.

Ideální kočičí toaleta je vyrobena z kvalitního recyklovatelného plastu, který se dá snadno čistit. Musí být dostatečně prostorná, protože kočky se na toaletě rády točí dokolečka. Často také vykonávají velkou a malou potřebu v různých koutech misky.

Koťata potřebují speciální toaletu. Ta je menší, má nižší okraj a umožňuje snadnější vstup do misky.

Vyměňte kočičí toaletu nejpozději po dvou letech používání, protože opakovaným škrábáním vznikají v plastu praskliny, ve kterých se postupem času mohou hromadit nečistoty.

Jestli zvolíte toaletu s krytem nebo bez je na vás. Mnoho koček nemá rádo toalety s krytem. Je však i spousta koček, kterým kryt na toaletě nevadí. Rozhodující je prostor, respektive jeho dostatek: Vaše kočka se v toaletě potřebuje otočit, možná zvolit různá místa pro malou a velkou potřebu a potom ji zahrabat. V ideálním případě má záchodová miska okraj zahnutý dovnitř. Díky tomu skoro žádné stelivo nevypadne ven. Pokud zrnka steliva přece jen občas z misky vypadnou, můžeme před ni umístit speciální podložku a mít po ruce malý ruční vysavač na baterie.

Kočka musí mít k toaletě snadný přístup. Musí se pohodlně dostat dovnitř i ven. Pro malé a starší kočky je pohodlnější, když cestou na toaletu nemusí zdolávat schody. Především však musí místo s toaletou zohledňovat přirozenou kočičí potřebu soukromí a klidu – umístit záchodovou misku pod okno není moc dobrá volba. Vhodná nejsou ani místa v blízkosti krmení nebo tam, kde je větší ruch a hluk (např. za dveřmi nebo vedle pračky a sušičky).

Nejlepší je použít na čištění toalety horkou vodu a neutrální čisticí prostředek. Pach chemikálií může kočku od použití toalety odradit. Proto je vhodnější vyhnout se čisticím prostředkům s vůní jehličnanů, s přídavkem octa, dezinfekčním prostředkům a těm, které obsahují čpavek. Vyčištěnou záchodovou misku naplňte podestýlkou Cat’s Best do výšky 7 cm. Pokud pravidelně odstraňujete hrudky a pevné exkrementy a nahrazujete je novým stelivem, není nutné každý týden stelivo kompletně měnit: Základní vrstva steliva Cat’s Best vydrží v toaletě až 7 týdnů.

Hrudky se nejsnadněji odstraňují lopatkou s rozestupy mřížky 7 až 9 mm, na níž se zachytí pouze pevné hrudky – čisté stelivo propadne zpět do misky!

Vzhledem k tomu, že pachy vznikají tehdy, když mají bakterie dostatek vlhkosti, je nejlepším způsobem, jak se zbavit obou, odstranění vlhkosti.

Cat’s Best přirozeným způsobem aktivně bojuje s nepříjemnými pachy – a to ještě před tím, než se objeví:

Díky technologicky zušlechtěným aktivním dřevním vláknům obsaženým v Cat’s Best zápach vůbec nevznikne. Dřevní vláknina absorbuje vlhkost okamžitě a trvale ji v sobě uzavře. Bakterie a tudíž ani nepříjemné pachy tak nemají šanci!

Vrstva steliva Cat’s Best v misce by měla být vysoká alespoň 5–7 cm.

Pravidelně odstraňujte hrudky a pevné exkrementy. Hrudky se snadno odstraňují speciální lopatkou Cat’s Best.

Cat’s Best můžete po použití vrátit do přirozeného koloběhu materiálů různými způsoby, které jsou šetrné k životnímu prostředí, hospodárné a nedochází při nich ke vzniku zápachu.

Pokud to místní předpisy povolují, můžete jednotlivé hrudky vzniklé poté, co kočka vykoná potřebu, vyhodit do domácí toalety – přírodní vláknina se po kontaktu s vodou okamžitě rozpustí, toaleta se tak nemůže stelivem ucpat. Po celkové výměně steliva v kočičí toaletě můžete použité stelivo Cat’s Best dát do popelnice s bioodpadem nebo kompostovat.

Malé množství steliva, jako např. hrudky, které se během dne vytvoří, je možné jednoduše a prakticky vyhodit do domácí toalety, neboť dřevní vláknina se ve vodě kompletně rozpustí. Likvidace odpadních vod je regulována na úrovní obcí. Proto je důležité seznámit se s místními předpisy týkajícími se likvidace odpadů.

Ano, a jak! A to nejen díky tomu, že stelivo Cat’s Best kočkám umožňuje udržovat čistotu tak, jak to mají rády, ale také proto, že i jinak přispívá k pohodě lidí i zvířat.

Ne. Kočky jsou bez ohledu na konkrétní plemeno individualistická stvoření a jejich potřeby týkající se podestýlky se mohou hodně lišit. Kočka, které konkrétní stelivo nevyhovuje, to většinou dá velmi jasně najevo…

Podestýlka Cat’s Best Universal byla vytvořena speciálně pro potřeby malých zvířat, jedná se tedy o ideální volbu v případě, že v jedné domácnosti žijí různé druhy zvířat, např. kočky, hlodavci a ptáci. Podestýlka Cat’s Best Universal je ideální pro denní čištění toalety. Může být použita jako jediné stelivo nebo v kombinaci s jinými. Osvědčila se jako doplňkové stelivo v hodně vlhkých místech, např. kolem nádržek s vodou apod.

Podestýlka Cat’s Best Smart Pellets je první hrudkující stelivo ve formě minipeletek. Speciální tvar pelet brání jejich ulpívání na srsti a tlapkách, což výrazně omezuje množství steliva, které se tak dostane mimo toaletu.

Zhoršená hygiena a značkování může mít u kočky mnoho příčin:

Je podestýlka příliš drsná pro citlivé tlapky? Nebo je toaleta příliš malá, umístěná na nevhodném místě, nevyčištěná? Má zvíře zdravotní potíže nebo je ve stresu v důsledku změn v jeho okolí? Existuje mnoho možných důvodů, které je třeba odhalit a prověřit.

Stelivo Cat’s Best je bezpečné, neboť je jako bio podestýlka z rostlinných vláken snadno stravitelné.

Pro koťata a kočky se zdravotními potížemi je vhodné nehrudkující stelivo, např. Cat’s Best Comfort, a to především pro jistotu, neboť obzvláště mladé kočky se mohou snažit polknout jednotlivé granule, které následně mohou vytvořit hrudku a tím i překážku v zažívacím traktu.

Cat’s Best je světově nejprodávanější/nejpopulárnější stelivo z rostlinných surovin určené pro kočky: Milovníci koček ve více než 65 zemích světa si oblíbili Cat’s Best, inovativní podestýlku, která v sobě spojuje přírodu a špičkové technologie.

Zde najdete obchody, které mají v nabídce Cat’s Best.

Pokud skladujete stelivo Cat’s Best v suchu při pokojové teplotě v uzavřeném obalu, zůstává plně funkční a může být používáno po neomezenou dobu.

Funkčnost

Cat’s Best Original: přirozeně a aktivně brání vzniku zápachu.

Cat’s Best Smart Pellets: zastaví vylučování.

Cat’s Best Sensitive: udržuje přirozeně antibakteriální čistotu.

Cat’s Best Universal: určeno především pro malá zvířata.

Cat’s Best je 100% přírodní výrobek bez přidaných chemikálií, kompletně biologicky rozložitelný a udržitelný.

Složení

Čistě rostlinné stelivo pro kočky je vyrobeno z druhotných surovin pocházejících ze zpracování dřeva s certifikátem PEFC – výroba Cat’s Best není spojena s kácením stromů!

Základy firmy položila rodina Rettenmaierova v roce 1878 koupí dřevařské pily ve švábském Rosenbergu, v současnosti se jedná o celosvětově působící skupinu společností s 31 výrobními závody po celém světě (z nichž 9 se specializuje pouze na kočičí stelivo), 26 prodejními organizacemi v jednotlivých zemích a celosvětovou sítí zahrnující technologie, logistiku a servisní síť.

Zkratka PEFC je z angličtiny a označuje „Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes“, celosvětově nejrozšířenější systém certifikace lesů. Tato certifikace zaručuje, že produkty, které ji získají, pochází ze dřeva z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem. Stelivo Cat’s Best je vyráběno výhradně z druhotných dřevních surovin s certifikací PEFC.

Od roku 2015 mají koncoví zákazníci přístup k nové mezinárodní online databázi PEFC, kde si mohou ověřit aktuální stav certifikace všech operací v rámci dodavatelských řetězců po celém světě.

Cat’s Best je přírodní produkt a skládá se ze 100% přírodních vláken z měkkého dřeva smrku, jedle, borovice nebo douglasky. Tyto druhy dřeva mají přirozeně odlišnou barvu. Svou roli hraje také skladování a sušení dřeva – a při výrobě Cat’s Best – také poměr míchání dřev.

To vše může změnit barvu, ale jedno zůstává vždy stejné: kvalita Cat’s Best.

 • Účinně zadržuje tekutiny a reguluje zápach přírodními prostředky.
 • Má velmi nízkou transportní hmotnost.
 • Je biologicky odbouratelná.
 • Má přirozenou, příjemně dřevitou vůni, a to bez parfemace.
 • Surovina na její výrobu je získávána trvale udržitelným způsobem a certifikována PEFC.
 • Oproti minerálnímu stelivu, které se těží v povrchových dolech, neničí rostlinné stelivo životní prostředí. Rostlinné stelivo navíc nepředstavuje odpad, který skončí na skládkách, tak jako minerální stelivo – jen v Německu je to více než 400 000 tun ročně.

Cat’s Best Comfort (viz výše).

Především mladé nezkušené kočky mohou polknout jednotlivé granule, které následně vytvoří hrudku a tím překážku v zažívacím traktu. Proto doporučujeme začít u koťat a mladých koček s nehrudkujícím stelivem Cat’s Best Comfort a později přejít na Cat’s Best Original.

In cats, olfactory experiences are directly translated into emotions via the so-called Jakobson’s organ; they therefore perceive unpleasant odours more directly and more disturbingly than humans. The plant-based cat litter Cat’s Best smells naturally fresh like wood and feels particularly soft – so it’s also a treat for sensitive paws.

Čichové vjemy u koček vyvolávají prostřednictvím takzvaného Jacobsonova orgánu emoční reakci; nepříjemné pachy na ně tudíž působí mnohem bezprostředněji a rušivěji než na člověka. Rostlinná podestýlka pro kočky Cat’s Best přirozeně voní čerstvou vůní dřeva a je obzvlášť jemná na dotek, takže je příjemná pro citlivé kočičí tlapky.

Cat’s Best Sensitive je přirozeně antibakteriální díky antimikrobiální aktivní složce přírodního původu, která je přidávána do steliva ve formě zelených perliček.

Čistě přírodní podestýlka pro kočky využívá schopnosti technologicky zušlechtěných dřevních vláken okamžitě absorbovat vlhkost a pachy a uzavírat je uvnitř.

  Kontaktní formulář

  Titul*

  Zásady ochrany osobních údajů